Herkese selamlar, bu yazımda sizlere ‘Ark 2’ oyunu ile ilgili bildiklerimi aktracağım ve düşüncelerimi belirteceğim.

Fantastik hayatta kalma oyunlarının başında gelen Ark: Survival Evolved oyununun ikincisi olan ‘Ark 2‘nin 2022 tarihinde yayınlanabileceği duyuruldu.  Studio Wildcard tarafından geliştirilen oyunun ilki olan Ark: Survival Evolved 2015 yılında çıktı. Beş yıl sonra 2020 yılında ise ‘Ark 2‘nin yayınlanacağını The Game Awards etkinliğinde duyurmuştu. Bu duyuru sinematik fragman şeklinde gerçekleşti. Bu sinematikte Vin Diesel’in bulunması ise Ark hayranlarının dikkatini çekti.

Vin Diesel’i oyunun fragmanında kullanmaları hype’yi arttırmasına rağmen umarım beklentiyi karşılar. Çünkü Cyberpunk 2077 de John Wick ile çıkıp onun ile beraber kabarmıştı, ancak açıkçası bir felaket olarak çıktı.

Ark 2’nin Tanıtıldığı Game Awards Fragmanı
Aslında oyun ile ilgili video dışında bir şey paylaşılmadı. Cyberpunk gibi daha iyi görünmeye çalışan Ark 2 diğer oyunlar arasında yerini şimdiden almaya çalışıyor. Bazı söylentilere göre ilk oyunda olduğu gibi erken erişimden sonra oyuncular tarafından erişilebilir olacak. Ayrıca The Game Awards etkinliğinde Ark 2 ile beraber duyrulan Ark Animated Series dizisinde ise sağlam bir kadro bizi karşılıyor. Russell Crow, Vin Diesel, Gerard Butler ve David Tennant gibi isimler bizi karşılayacak gibi duruyor. Bu haber ise zaten oyunun hayranı olan kitleyi daha çok sevidirecek gibi duruyor.

Resmi ARK hesabından atılan bu tweeti yorumlayacak olursak, insanların beklentilerini özellikle grafik ve multiplayer konusunda arttırıyor. Ayrıca yeni oyunla beraber logo da değişmiş. Ancak genel oynayış özelliklerinde bir değişiklik olmayacak gibi. Halâ multiplayer bir şekilde fantastik canavarlarla savaşacağız.

Ark 2 Ne Zaman Yayınlanacak?

Spesifik bir tarih bilmiyoruz, 2021 tarihinde ise tahminen 2022 yılında çıkacağını biliyoruz. Ark 2, Ark: Survival Evolved ile aynı sürüm modelini izleyebileceğinden, Microsoft bunun tam bir lansman mı yoksa Erken Erişim mi olduğunu henüz netleştirmedi.

Hangi Platformlara Çıkacak?

XBOX Series X ve S’e ve eğer bir şeyler kötü gitmez ise PC’ye de çıkacağı öngörülüyor.

Peki Vin Diesel Ark 2’de Ne Yapıyor?

İster Death Stranding’de Norman Reedus, ister Gears 5’te Dave Bautista olsun, ister Cyberpunk’ta John Wick olsun, bir video oyununa dahil olan büyük bir aktör görmek her zaman heyecan vericidir. Ya da tesadüfi olarak Vin Diesel ile çalışılıyor. Aktörün bir yıllardır video oyunlarından ve iyi bir DnD oyunundan hoşlanan biri. Microsoft’a göre, yaklaşık 1000 saatlik bir oyun süresiyle bir Ark hayranı.

Oyunla ilgili düşüncelerim

Ark: Survival Evolved oyununu çok severek oynamadığımdan kişisel olarak Ark 2’den de zevk alacağımı düşünmüyorum. Ancak çıkışı en erken 2022 olan bu oyunun grafik ve teknik açıdan çoğu oyundan iyi olacağını düşünmekteyim. Bu sebeple oyunla ilgili herhangi bir şey bilmesek bile en azından 6/10 olacak. Tabi haberler geldikçe durum değişebilir 🙂 .

 

Bu yazım buraya kadardı. Benimle sitemin sağ üstünde kalan linklerimden veya discord -> karbon#6040 üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tüm YazılarımAsio4All ile Voicemeeter Nasıl Kullanılır?Gamepad Yazım

 

Link Bulutu

Tum Yazılar, ASIO4ALL VOICEMEETER Yazısı, Gamepad Yazısı