Hepinize selamlar, bu yazımda size Asio4All ile Voicemeeterin nasıl kullanılacağını anlatacağım.

Çok kısa ve basit bir konu olan Asio4All ile Voicemeeter kullanmak bir başka yazım olacak Stüdyo programına ses aktarıp geri almak konulu yazımda size yardımcı olacak.

Asio4All ile Voicemeeter Nasıl Kullanılır? - Programlar

 

Programımızın sağ üstünde bulunan A1 ve A2 tuşları Voicemeeter Rehber Yazımda anlattığım gibi aslında bizim ses çıkışı kanallarımız. Biz bugün ASIO bir aygıt seçeceğimiz için A1’i kullanmak zorundayız.

Voicemeeter programında ASIO aygıtlar maalesef sadece A1 üzerine eklenebilmekte ve aynı anda bir adet ASIO çalıştırılabilmekte.

A1’e tıkladıktan sonra karşımıza çıkan listede ASIO: ASIO4ALL v2 yazısını seçmemiz durumunda Asio4All aktif hale gelerek bize bir windows bildirimi yollayacak, ve simge durumunda açılacaktır. Simge durumunda açılan ASIO4ALL programımıza tıkladığımızda karşımıza Asio4All ile ilgili olan yazımda olan görsel karşımıza çıkıyor. Buradan yazımda tarif ettiğim gibi giriş çıkışlarımızı ve aygıtımızı aktifleştirdikten sonra artık sesi Voicemeeter üzerinde aktarmaya geldik.

Öncelikle burada ASIO4ALL’ın kanal atama yöntemini bilmemiz gerekiyor. Bunu da yazımda anlatmıştım, buraya tıklayarak Asio4All ile ilgili olan yazıma bakabilirsiniz.

Biz sadece 1 adet mikrofonumuz oluduğunu ve bun mikrofonun mono olduğunu var sayarak yapacağız.

ASIO4ALL’ı Seçtikten Sonra

Bu aşamada mikrofonunuzdaki sesi artık Voicemeeter’a aktarmalıyız. Bunu yapmak için en sağ üstteki Menu tuşuna tıkladıktan sonra aşşağıdaki System Settings / Options… yazsına tıklamalıyız. Bu aşamada önümüze aşşağıdaki ekran gelecektir.

.Asio4All ile Voicemeeter Nasıl Kullanılır? - Programlar

Bu ekrandayken işaretli olan yerde IN 1 ve IN 2 isimli yerlerin yanlarında olan boşluklara tıklamamız vaziyetinde bizim var olan kanallarımız arasında geçiş yapacaktır. Biz mono olarak devam ettiğimiz için iki In1’in iki boşluğunu da 1. kanal yapıyoruz. Eğer bu kısıma kadar bir hata almadıysak veya yanlış bir uygulama yapmadıysak başarılı bir şekilde artık sesimiz Voicemeetere geliyor demektir. Artık bundan sonra sadece B kanallarını verimli bir şekilde kalmak kalıyor.

Size bu yazımda özet olarak ASIO4ALL’ı nasıl Voicemeetere bağlayacağınızı gösterdim eğer bir ses kartınız varsa aynı şekilde işlemleri yapmanız durumunda ASIO4ALL’sız da bu şekilde sesinizi aktarabilirsiniz.

Asio4All İndirmek İçin

ASIO4ALL OFFICAL SITE

Voicemeeter İndirmek İçin

VB-Audio OFFICAL SITE

Bu yazım buraya kadardı. Bana sitemin sağ üstündeki sosyal medya linklerimden veyahut discord karbon#6040 üzerinden ulaşabilirsiniz.