Hepinize selam, bu yazımda size Dead by Daylight oyununa arkadaşlarımızla veya tek girmeye çalıştığımızda lobiden durduk yere atması sorununu ve çözümünü anlatmaya çalışacağım.

Bu yazımda göstereceğim neredeyse hiçbir çözüm bu sorunu kökten çözmeyecektir. Kökten çözebilecek tek yol oyunun yapımcılarının çözmesidir.

O zaman çok fazla sıkmadan kısa kısa size sorunları ve çözümlerini anlatayım.

Dead by Daylight An Unknown Error Occured Hatası ve Çözümü

Hata

Dead by Daylight Lobiden Devamlı Atma Sorunu - Hata Çözümleri

 

  • Eğerki lobideyken ve maç arıyorken böyle bir hata alıyorsanız öncelikle maç ararken oyun ekranına bakmanız gerekmekte.
  • Oyun size ALT TAB’dayken sizi AFK olarak düşünüp sunucu bağlantınızı kesiyor olabilir.
  • İnternet bağlantınız dalgalı veya hiç olmayabilir. (Anlık kesinti olarak.)
  • Lobide buga giriyor olabilirsiniz.

Çözüm

  • Oyunu devamlı önplanda tutmak.
  • Maç aramasını başlattıktan sonra ALT TAB atmamak.
  • İnternet bağlantınızı arama yaparken kontrol etmek.
  • Son olarak ‘lobide buglanmak‘ ise bir tık mantıksız ancak çalışan bir yöntem. Bu sorunun çözümünde, siz lobide hazır vermişken normalde Mağazaya tıklanamıyorken bir anda Hazır bastığınız yerdeki Cancel kaybolur ve Unready çıkar. Bu durumda yapacağınız şey basit bir şekilde ‘Unready’e basıp herhangi bir şey yapmadan hazır bozuk biçimde maça bağlanmayı beklemektir. Eğer uzun süre [5dk – 10dk] maç bulmadan hazır bozuk beklerseniz, Direkt olarak Mağzaya tıkladığınızda bu hatayı verip yeniden aramaya yönlendirecektir.
  • Modemde Port Açmak: Bu sorunun son olası çözümlerinden biri ise port açmaktır. Bu işlem için internette her modem için neredeyse rehber bulunmakta. Modemimizde TCP 7777 ve 7787 portlarını açmamız durumunda sorun olası bir şekilde çözülebilir. [Denenmedi]

Dead by Daylight Sync Hatası ve Çözümü

Hata

Dead by Daylight Lobiden Devamlı Atma Sorunu - Hata Çözümleri

Çözüm

Bu hatanın oluşması da bir çok sebebe dayalı olabiliyor. En başta bağlantımızı kontrol etmeliyiz. Çünkü bu sorun devamlı oluyorsa bu 70% bizden kaynaklanıyor. Eğer internetinizin olduğundan eminseniz servis sağlayıcınızı arayıp ‘paket kaybı’ yaşadığınızı söyleyebilirsiniz.

Bu hatanın diğer oluşma şekli ise Dead by Daylight’ın sunucularının overload olması. Sunucularda aşırı yüklenme olması durumunda bu hatayı yaşamanız fazlasıyla olası.

Bu hatanın bir diğer oluşma şekli ise yine Dead by Daylight’in sunucularının genel olarak çok kötü olması. Bunun malesef bir çözümü var o da tamamen Behavior’un bununla ilgilenmesi.

 

Dead by Daylight Ana Menüde Takılma Hatası ve Çözümü

Hata

Bu hata yine çok garip ve ilginç bir şekilde çözülüyor. Bu sorun herhangi bir şekilde kaynaklanabiliyor. Mesela oyun size kızmış olabilir. Ya da hmm… Oyunu iade edemeyecek kadar oynamış olabilirsiniz! Bu oyun sizi fazlasıyla sinirlendirebilir. Bir deneyimimi anlatmak gerekirse, ortalama 180 dakikada sadece 2 maç girebildim. Bu zorluların sonucunda bu hatalara biz çözüm aradım 🙂

Çözüm

Çözüm ise çok basit… VE İLGİNÇ! Ana menüdeyken Mağza butonuna spamlıyoruz, mağza açıldığında ise karşımıza bir hata mesajı veya boşluk çıkacak. Bu aşamada yukarıdaki Auric Cell paketlerine giriyoruz ve bir tanesini listemize eklemek için tıklıyoruz. Ne kadar pahalıya tıklarsanız çözülmesi o kadar daha yüksek bir ihtimal!!! Daha sonra ana menüye dönüp hayatımıza devam ediyoruz.

 

Bu yazım buraya kadardı. Eğer daha farklı bir sorun yaşıyorsanız basit bir şekilde bu yazının altına yorum olarak atabilirsiniz. En kısa sürede sorunu ve çözümünü bu yazıya ekleyeceğim.

 

Bana sağ üstte bulunan sosyal medya hesaplarımdan veya discord karbon#6040 üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Dead by Daylight Steam Sayfası -> Steam

Dead by Daylight Kendi Orjinal Sayfası (Destek Talebi Oluşturmak İçin) -> DBD.COM