Hakkımda

Öncelikle hepinize selamlar. Ben, Sezai Emre Konuk. Bu sitenin yazarı ve yapımcısıyım. Size biraz kendimden bahsedeyim. 4 Aralık 2003 tarihinde Burdur’un Gölhisar ilçesinde doğdum. İlkokulun 2. yılına kadar Gölhisarda okudum. Daha sonra 2011 yılında yine Burdur’un Bucak ilçesine taşındım. Bucak’ta 2. sınıftan 11. sınıfa kadar uzun bir süre devam ettim. Daha sonra 11. sınıfın ilk döneminde Muğla’ya taşındım ve bu yazıyı yazarken de hâlâ Muğlada’yım.

Yazılım ve ben

Gölhisar’da iken babam bir bilgisayar dükkanı işletiyordu. Ben de yanında zaman geçirmeyi, yaptığı işleri izlemeyi severdim. Bilgisayar ve teknolojiye ilgim hayatımın bu döneminde başladı. Devam eden süreçte oyunlarla tanıştım. İlkokul ve ortaokul sürecinde birçok farklı oyunla çoktan tanışmıştım. Ancak bu süreç sosyal hayatımı negatif yönde etkiledi. Ben de boş zamanlarımda zaten babamında mesleği olan ‘Programlama’ ile uğraşmaya başladım. İlk öğrendiğim dil Visual Basic 6.0 idi. Daha sonra kendi çabamla az da olsa C# öğrenip aktif olarak kullandım, ancak amatör seviyesine taşımadan LGS sınavına hazırlanıp girdim. LGS sıralamasında %2.56’nın içerisine girdim. Fen Lisesi tercihinde bulunup girmeyi başardım, daha sonraki süreçte iki tane çok iyi bilişim öğretmenim sayesinde C#’a yeniden başladım ancak yine amatör seviyeye gelmeden geri bıraktım. Daha sonra zorluğundan korktuğum ‘web developing’ kısmına bir göz atmak istedim. İnternetten videolar izleyerek HTML ve CSS üzerinde kendimi biraz geliştirdim, daha sonra PHP ve JS seçenekleri arasından JS’i seçerek devam ettim. Temel JS öğrenip Node.JS’e geçiş yaptım. Ancak daha sonra WordPress’i öğrendim ve onun da üzerinde kendimi geliştirdim. Ancak sınav dönemi ve başka sebepler yüzünden Muğla’ya taşındım.

Müzik ve ben

Bunların yanında 10. sınıftayken aktif olarak müzik ile uğraşmaya başladım. İlk çaldığım enstruman ‘Cajon’du. Perküsyoncu olarak başladığım müzik hayatıma ikinci olarak darbuka çalmaya başladım, daha sonra ise bateri çaldım. Ancak apartmanda yaşadığım için bu aletlerde kendimi geliştirmekte çok zorlandım ve bunlardan sonra ‘Yan Flüt’e başladım. Yan flütten kendimi başlangıç seviyesine kadar geliştirdim. Daha sonra çaldığımı kaydetmek istedim fakat altyapı eksiğinin farkına vardım. Bundan sonra gitar öğrenmek zorunda kaldım. Şuan aktif olarak yan flüt ve gitarın yanında bir de saz çalıyorum. Fakat sazı gitar ve flüt gibi teorik olarak bakmadığım için onun üzerine çok düşmedim.

Şuan sınav hazırlıklarım nedeniyle aktif olarak web geliştiriciliği ve müziğimi yapamıyorum, bu bloğu yaparken zevk alacağımı düşünüyorum. Bu blokta olabildiğince ilgilendiğim her şey hakkında yazı yazmayı düşünüyorum.